h1

Tijdverdrijf

mei 6, 2007

time-personofthecentury.jpg

U kwam hier op zoek naar vertier deze zondag?

Dan bent u dit keer aan het goede adres…

Zo is hier een verdomd moeilijke IQ-quiz. Ik kwam niet verder dan een IQ van 103, maar ik had dan ook ‘n slok op en ook nog geinhaleerd. ;)
En ook nogeens de volle veertig minuten nodig, dus weet waar u aan begint!

Even bijkomen? Hier de top vijf-en-twintig van de beste science fiction qua film en tv vanaf 1982.

Nog wat tijd over om te breken? Humo kwam met een top veertig van de heetste video’s door de jaren heen. Hier alvast nummer veertig tot twintig.
Tot m’n verbazing staat Nick Cave daar ook in….

Bring it on

He…He…Was het voor u ook zo goed als dat het voor mij was? ;)

24 reacties

  1. Nou en bedankt he Preach!
    Dat MOET ik dan even doen… maar ja… 106… zucht!
    Ze zeggen helaas niks over de snelheid, want dan had ik extra F1-punten gekregen ;-)


  2. @Mellow
    Pff, moeilijk he!
    Goed gedaan dan! Hoeveel tijd had je over?


  3. Het is wel jammer dat je niet kunt zien welke je fout had.
    Deze is ook wel leuk.
    Hoe krijg je ‘n kurk uit ‘n fles?
    http://www.bbc.co.uk/sn/tvradio/programmes/horizon/broadband/tx/intelligence/bottle/


  4. 126, 4 minuten over


  5. Een top 25 van Sci-Fi en 2001, a space odyssey staat er niet eens in?
    Niet echt serieus te nemen dus.
    Andere omissies: Star Wars (ok, meer fantasy); Red Dwarf (ok, meer comedy); The Hitchhikers Guide To The Galaxy (dito); Space, above & beyond; The Fifth Element; Sliders… Zomaar wat dingetjes die er zeker in horen, wat mij betreft.
    Ik zal strakjes de IQ test wel even doen, ik ben nu nog even druk loghoppen. Laters!
    ;)


  6. @koer
    Ja, die miste ik ook wel.Er is op die site een mogelijkheid om met suggesties te mailen.Misschien komen ze dan met een verbeterde versie?
    Loghop ze!

    @vlunk
    Zozo….Maar hoe vond jij de moeilijkheidsgraad dan?


  7. @vlunk
    ik vond hem moeilijk, al gingen de eerste 20 vragen binnen 5 minuten.
    vraag 37 en 39 heb ik op een gegeven moment gewoon maar gegokt met nog 4 minuten op de klok, ik had werkelijk geen idee. 39 was met die vierkanten met negen vakjes, gevuld met zwarte driehoekjes, kruisjes en rondjes. 37 weet ik zo ff niet meer.


  8. 121 met 12 minuten over. Maar het is wel een kudt-test. Bij heel veel (vooral van de laatste 20) had ik wel een idee welk symbooltje het moest zijn, maar dan zit ‘ie er helemaal niet bij… Tsss… Dan maar de “next best thing”.
    Bij sommigen heb je ook het idee dat er wel 4 keuzes volkomen logisch en beredeneerbaar zouden kunnen. Misschien houdt de test daar ook wel rekening mee, geen idee.
    @vlunk:
    Bij vraag 39 had ik inderdaad ook geen idee! Volgens mij konden ze allemaal, er zat geen helder patroon in.

    Maar ja, ach… ‘t Zegt allemaal niet zoveel die testjes.
    @Preach: Dat linkje naar de BBC is treffend: het was een pracht aflevering van Horizon over IQ-testen en hoe die wellicht anders zouden moeten. In elk geval bleek wel dat je er niet zoveel waarde aan moet hechten.


  9. @Vlunk
    Ja, van die twee vragen zag ik ook de logica niet in.
    De eersten waren idd. de makkelijkste…Toen dacht ik nog: eitje…

    @Koer
    Ik vond het idd. ook maar ‘n vreemde test, maar ik kan ze voortaan maar beter wat vroeger en nuchterder doen… ;)

    Jullie hebben toch nog ‘n erg goed resultaat behaald..


  10. @preach:
    Nou, het is ook ervaring hoor. Ik heb er zoveel gedaan in het verleden. Op de universiteit heb ik (als gunst voor een vriendinnetje, dwz: dat moest ze toen nog worden, hèhèhè…) een tijdje testpersoon geweest op het psychologie-lab waar ze o.a. dit soort testjes ontwikkelden. Ik heb er tientallen gedaan toen… En dan naderhand ook analyseren met de hele testgroep, dus ik weet wel ongeveer hoe die dingen in elkaar zitten.
    ‘t Leverde nog studiepunten op ook.
    :D


  11. ehm… foutje @ 1:36:
    “heb ik” = “ben ik”


  12. In deze test zat geen taalonderdeel, in de meeste iq-tests wel.


  13. @Koer
    Ah, dus je bent nu dus zo’n beetje de meest ge-analyseerde man van Nederland… ;)

    @Vlunk
    Hmm, die heb ik weinig gezien, alleen die keer toen ik nog straaljagerpiloot wilde worden.


  14. @vlunk:
    Nee, en geen reken-onderdeel, geen ruimtelijk onderdeel en geen praktisch analyse onderdeel. Het probleem van dat laatste is wel de culturele bepaaldheid van de probleemkeuze.

    @preach: Nou, de testen waren anoniem en de resultaten werden op een hoop gegooid, maar inderdaad…
    Maar misschien iets minder anoniem dan ik dacht, en dat het meiske daarom uiteindelijk wel met uit wilde en zo meer… Who knows…
    ;-)


  15. 130 17 minuten over


  16. @Knults
    Je hebt altijd baas boven baas… ;)


  17. @preacher Die snelhied is ook mijn makke, niet het geduld om lang naar problemen te kijken


  18. @Knults
    Je schijnt daar dan toch erg goed in te zijn (geworden).
    Ik heb meestal ook niet erg veel geduld, maar dat weet je onderhand wel denk ik. Je hebt wel vaker impulsieve actie’s van me mogen ‘bewonderen’.. ;)


  19. @preach Ben daar altijd al goed in geweest, helaas is er geen droogbrood mee te verdienen. Heb jij wel eens een advertentie gezien voor een IQ-test oplosser ?


  20. Neuh, maar je zal in rl. dan ook wel snel zijn in het vinden van een oplossing voor ‘n probleem. Daar is dan weer wel brood mee te verdienen.


  21. Het helpt wel natuurlijk, ik ben ook niet voor niets in de IT terecht gekomen :)


  22. Haha, ja daar kan je je talent(en) zeker goed gebruiken… ;)


  23. ow hahaha
    niet gekeken hoeveel tijd over, maar ging redelijk snel… 126 is best maar er ontbreekt idd heel veel.
    Wel leuk, met een cup-a-soupje erbij…


  24. @Oakie
    Haha, ja met cup-a-soup erbij lijkt me ook beter dan met drank en ‘n paf… ;)
    ‘Ontbreken’ als in ‘n ander soort vragen, bijvoorbeeld taal?



Laat een reactie achter